Kā elektroniski reģistrēties par saimnieciskās darbības veicēju un pašnodarbināto

eds_pasnodarbinata_registracija_wLaba diena!

Klāt ilgi topošais un sen solītais ieraksts par to, kā VID elektroniskajā sistēmā (EDS) reģistrēties kā pašnodarbinātai personai. Tā neaizņem daudz laika, turklāt – nemaz nav jāiziet no mājām!

Lai reģistrāciju EDS varētu īstenot, vispirms jāaizpilda iesniegums par saimnieciskās darbības veikšanu. Iesnieguma paraugs atrodams VID mājaslapā, atverot sadaļu Nodokļi. Tajā lapas lejasdaļā zem nodokļu saraksta ir sadaļa “Noderīgi”. Tajā jāatrod sadaļa “Nodokļu maksātāji” un jāklikšķina uz saites Veidlapas un iesniegumi. Šai lapā jāatrod veidlapa Nodokļu maksātāja (fiziskās personas) reģistrācijas lapa_MK noteikumu Nr.537 1.pielikums, tā jālejupielādē, jāizprintē un jāaizpilda. Nekā sarežģīta tur nav gadījumā, ja saimniecisko darbību taisies veikt adresē, kurā esi deklarēts. Ja to darīsi citviet, nepieciešama šīs platības īpašnieka rakstiska piekrišana. Kā tas izskatās praktiski, ceru padalīties tuvākajos mēnešos.

Aizpildīto anketu ieskenē vai veidlapas nofotografē telefonā, smuki attiecīgā programmā apgriež un atstāj JPG vai citā savietojamā formātā (labi der arī .pdf).

Nākamais solis pēc iesnieguma aizpildīšanas, ir tā iesniegšana VID, izmantojot EDS. Tiem, kuri neiesniedz VID ikgadējo attaisnoto izdevumu sarakstu un EDS neizmanto, varu teikt, ka reģistrācija šai sistēmā nav nepieciešama. Pietiks, ja esi kādas Latvijā pakalpojumu sniedzošas bankas klients un tev ir internetbankas kodu kalkulators. Ieej https://eds.vid.gov.lv un klikšķini uz “Pieslēgties ar Latvija.lv” pogas un seko norādījumiem.

Kad esi iegājis EDS, atver sadaļu “Dokumenti”, spied uz Sagatavot dokumentu “No veidlapas”. Sarakstā, kas atveras, jāizvēlas sadaļu “Citi” un “Informācija VID klientu apkalpošanas centriem” (Attēls 1). Atvērsies veidlapa, kuras formā kā pamatdokumentu var pievienot iepriekš aizpildīto iesniegumu. Pieņemu, ka rakstiskā piekrišana no citam piederošo telpu izmantošanas savām vajadzībām būtu jāpievieno kā pielikums.

eds1

Attēls 1

eds3

Attēls 2

Iesniegšanu noslēdz ar uzvarošu “Pārbaudīt un saglabāt” (Attēls 2), lai sistēma pabrīdina, ja gadījumā kaut kas piemirsts. Ja viss kārtībā, dokumentu iesniedz VID.

Tālāk no VID dažu dienu laikā tiks saņemts e-pasts, ka dokuments pieņemts. Mēneša laikā no pašnodarbinātā reģistrācijas VID turpat EDS jāiesniedz darbības sfēra. Arī tas izdarāms gaužām vienkārši.

Līdz reģistrācijas apstiprināšanai kāds no VID inspektoriem var piezvanīt un lūgt šo to precizēt. Tā kā mana rūpala ir preču pārdošana internetā, vietnē Etsy.com, es tiku lūgta aizpildīt arī struktūrvienības reģistrācijas formu. Kā to darīt, rakstīšu kādā no nākamajiem ierakstiem.

Par Daira

Pati sava laika noteicēja, plānotāja un arī šķērdētāja. Iekāpusi citās kurpēs, mācos griezt, zīmēt, līmēt un katru dienu saprotu atkal kaut ko jaunu. Blogā Lilium.lv rakstu par sev un cerams arī jums svarīgām tēmām, dalos ar to, ko redzu sev apkārt. Iegriezies arī manā Etsy veikalā! www.etsy.com/shop/LiliumLv

2 komentāri

  1. Mīļš paldies! Ļoti noderēja! : )

  2. Paldies par ceļvedi, ko esat izdarījusi VID vietā :))

Pievienot komentāru