Kā izgatavot stūra grāmatzīmi?

Ka_izgatavot_stura_gramatzimiLaba diena!

Izskatās, ka uz kādu laiku vasara Latvijā beigusies. Bet nebēdā, jo ir taču tik daudz foršu lietu vēl bez atpūtas zem klajas debess! Viena no tām – lasīt grāmatas. Šai ierakstā parādīšu, kā izgatavot glītu stūra grāmatzīmi, lai lasīšanu padarītu par vēl patīkamāku nodarbi.
 Vispirms gan jāteic, ka šīs grāmatzīmes aizceļos uz Dobeles romu biedrību “Zora-7”. Grāmatzīmes nolēmu izgatavot kā atlīdzību manai draudzenei Ievai, kura laipni piekritusi tulkot manas lapas ierakstus angļu valodā. Vienā no iepriekšējiem ierakstiem stāstīju par Ievas ieceri šad un tad kaut ko ziedot šai biedrībai.

Lai izgatavotu šādu grāmatzīmi būs vajadzīgs:
zīmulis;
trīsstūra lineāls;
papīrs pamatnes veidošanai;
papīrs dekorēšanai (pēc izvēles).

Uzreiz piebildīšu, ka nevajadzētu aizrauties ar pārāk biezu papīru (kā tas sākumā iznāca man). “Aplauzos” ar skaistas tekstūras baltu atklātņu papīru un tad pārgāju pie plānākiem variantiem. Pietiks, ja tas būs vecais labais aplikāciju papīrs vai krāsainas lapas, ko izmanto teksta drukāšanai no datora. Ar tādu, kas nopērkams grāmatu veikalos diplomu drukāšanai, jau būs pagrūti. Es izmantoju tā saucamo skrapbukinga papīru, kas bija mājās atrodams, piemēram šo un šo. Origami papīrs derēs ideāli, jo visbiežāk tas jau ir nopērkams sagriezts kvadrātos.

1) Nomērām un iezīmējam kvadrātu. Manā gadījumā ņēmu 8 cm. Pie reizes iezīmējam vidu (4 cm).

2) Ar līniju savienojam atzīmētos viduspunktus, veidojot krustu. Savā starpā savienojam šos pašus punktus, veidojot rombu. Un izgriežam, kā redzams 2) attēlā.

3) Jau redzamas grāmatzīmes aprises.

4) Tagad apgriežam šo formu kājām gaisā.

5) Nolokām vienu malu.

6) Nolokām otru malu un abas nolocītās malas salīmējam. Tik vien tā darba!

Ja līmējums nav sanācis pietiekami precīzs vai vienkārši gribas veikumu vēl papildināt ar kādu krāsainu akcentu, virsū var uzlīmēt kaut vai no citas krāsas grāmatzīmes pāri palikušo stūrīti (kas redzams 2) attēlā) vai izgriezt jaunu, par trafaretu ņemot to pašu stūrīti. How_to_make_a_corner_bookmark_result

Lieki teikt, ka šādas grāmatzīmes noderēs ne tikai pašam, bet arī kā mazs, taču noderīgs nieciņš dāvanai draugiem. Un cik forši būtu apdāvināt kādu skolasbērnu, kam droši vien vasarā jāpieveic obligātās literatūras kaudzīte!

stura_gramatzime

Patīkamu lasīšanu!

Par Daira

Pati sava laika noteicēja, plānotāja un arī šķērdētāja. Iekāpusi citās kurpēs, mācos griezt, zīmēt, līmēt un katru dienu saprotu atkal kaut ko jaunu. Blogā Lilium.lv rakstu par sev un cerams arī jums svarīgām tēmām, dalos ar to, ko redzu sev apkārt. Iegriezies arī manā Etsy veikalā! www.etsy.com/shop/LiliumLv

Pievienot komentāru