Kā saimnieciskās darbības veicējam reģistrēt struktūrvienību VID?

eds_strukturvienibas_registracijaSveiciens novembrī!

Šonedēļ pavisam vienkāršs temats par struktūrvienības reģistrēšanu VID saimnieciskās darbības veicējam, tai skaitā pašnodarbinātai personai.

Pirms pāris nedēļām rakstīju, cik vienkārša ir saimnieciskās darbības veicēja reģistrācija VID, izmantojot Elektroniskās deklarēšanās sistēmu (EDS). Šodien stāstīšu, kā reģistrēt struktūrvienību, ja tas nepieciešams. Manā gadījumā VID inspektore pēc saimnieciskās darbības reģistrēšanas zvanīja, lai precizētu neskaidrības. Tad arī tapa skaidrs, ka man vajadzētu reģistrēt struktūrvienību, jo savas preces pārdošu internetā. Sīkāk par struktūrvienības reģistrēšanas nepieciešamību lasi šeit. Teikšu tikai, ka to var izdarīt bez maksas un neizejot no mājām.

pasnodarbinata_registracija_01Vispirms VID mājaslapā jāatrod pati struktūrvienības reģistrācijas anketa. Tā atrodama sākumlapā, klikšķinot uz sadaļas “Nodokļu maksātāji” (gandrīz lapas centrā) un atrodot starp lejupielādējamiem dokumentiem veidlapu “Struktūrvienību reģistrācijas lapa MK noteikumu Nr.537 3.pielikums” un nospiežot “Lejupielādēt”.

Pēc lejupielādes atvērsies teksta redaktora dokuments, kuru droši vien var aizpildīt arī datorā un izdrukāt, pēcāk ieskenējot vai nofotografējot, vai pievienot elektronisko parakstu. Es rīkojos pēc vecās metodes – izdrukāju, aizpildīju un, visbeidzot, ieskenēju un saglabāju pdf failā.

Mans tālākais solis bija aizsūtīt inspektorei šo dokumentu uz e-pastu, jo tā bijām vienojušās. Bet, visticamāk, parastā kārtībā to varētu nosūtīt VID iepriekšējā par pašnodarbinātā lietām rakstītajā ierakstā. Nākamais solis pēc struktūrvienības reģistrācijas lapas aizpildīšanas, ir tās iesniegšana VID, izmantojot EDS. Tiem, kuri neiesniedz VID ikgadējo attaisnoto izdevumu sarakstu un EDS neizmanto, varu teikt, ka reģistrācija šai sistēmā nav nepieciešama. Pietiks, ja esi kādas Latvijā pakalpojumu sniedzošas bankas klients un tev ir internetbankas kodu kalkulators. Ieej https://eds.vid.gov.lv un klikšķini uz “Pieslēgties ar Latvija.lv” pogas un seko norādījumiem.

Kad esi iegājis EDS, atver sadaļu “Dokumenti”, spied uz Sagatavot dokumentu “No veidlapas”. Sarakstā, kas atveras, jāizvēlas sadaļu “Citi” un “Informācija VID klientu apkalpošanas centriem”. Atvērsies veidlapa, kuras formā kā pamatdokumentu var pievienot iepriekš aizpildīto formu.

Iesniegšanu noslēdz ar uzvarošu “Pārbaudīt un saglabāt”, lai sistēma pabrīdina, ja gadījumā kaut kas piemirsts. Ja viss kārtībā, dokumentu iesniedz VID.

Ja viss izdarīts pareizi, neviens sertifikātu pa pastu vairs nesūta – reģistrācijas apliecības kopš 2016.gada janvāra vairs netiek izsniegtas. Apstiprinājumu, ka esi reģistrēts kā saimnieciskās darbības veicējs, var atrast EDS sadaļā “Pārskati” un “Reģistrācijas dati”. Savukārt struktūrvienības esamību – “Pārskati” un “Filiāles un struktūrvienības”, kā arī sadaļā “Reģistri”.

Ceru, ka šī informācija ir noderīga!

Par Daira

Pati sava laika noteicēja, plānotāja un arī šķērdētāja. Iekāpusi citās kurpēs, mācos griezt, zīmēt, līmēt un katru dienu saprotu atkal kaut ko jaunu. Blogā Lilium.lv rakstu par sev un cerams arī jums svarīgām tēmām, dalos ar to, ko redzu sev apkārt. Iegriezies arī manā Etsy veikalā! www.etsy.com/shop/LiliumLv

Pievienot komentāru