Kas ir vārdadiena?

Kas ir vārdadiena

Laba diena jaunajā gadā! Šodien bloga ierakstā par to, kas ir latviešiem tik pašsaprotamās vārdadienas, kāda ir to vēsture un vai tiešām Latvija ir vienīgā valsts, kur svin vārdadienu.

Lasīt tālāk

Iespējams, labākais dabasskats visā ziemā

Sveiciens tiem, kas nedēļu sāk ar savu iecienīto blogu lasīšanu! 🙂 Mums Latvijā apkārt valda īsta, balta ziema – retums decembra mēnesī. Līdz ar to vēlos ar jums dalīties kādā skaistā piedzīvojumā no pagājušās nedēļas.

Lasīt tālāk

Ziemassvētku kartītes tagad pieejamas manā Etsy veikalā

Laba diena jūsmājās! Svinīgi paziņoju, ka tagad LiliumLv papildināts kartīšu klāsts ar Ziemassvētkiem paredzētām kartītēm!

Lasīt tālāk

Kā saimnieciskās darbības veicējam reģistrēt struktūrvienību VID?

Sveiciens novembrī! Šonedēļ pavisam vienkāršs temats par struktūrvienības reģistrēšanu VID saimnieciskās darbības veicējam, tai skaitā pašnodarbinātai personai.

Lasīt tālāk

Rudenīgs saldais ēdiens – cepti āboli

Sveiciens garšīgajā trešdienā! Riktīgi ilgs laiks pagājis kopš manas pēdējās publicētās receptes… Tomēr tas nenozīmē, ka negatavoju. Un kā vēl gatavoju! Pilnā sparā ēdam visu, ko vien rudenī ievāc – augļus un dārzeņus. Šoreiz pavisam vienkārša recepte ābolu pagatavošanai.

Lasīt tālāk

Kā elektroniski reģistrēties par saimnieciskās darbības veicēju un pašnodarbināto

Laba diena! Klāt ilgi topošais un sen solītais ieraksts par to, kā VID elektroniskajā sistēmā (EDS) reģistrēties kā pašnodarbinātai personai. Tā neaizņem daudz laika, turklāt – nemaz nav jāiziet no mājām!

Lasīt tālāk

Trīs lietas, ko varu jums dot

Laba diena rudenī! Latvijā pēdējā nedēļā no sapņaini romantiskā laikapstākļi iegriezušies skarbi vējainajos. Un gluži kā rit laiks un mainās gadalaiki, arī manā dzīvē notiek lēnas, bet pamatīgas pārmaiņas.

Lasīt tālāk

Pasila – Helsinku betonā lietā pērle

Laba diena! Atvaļinājumu laiks rit pilnā sparā, un arī es iepriekšējā nedēļā devos izbaudīt brīvdienu priekus uz Somiju. Šīs nedēļas ierakstā daudz nerakstīšu (arī Ievai piešķīru brīvdienas), bet ļaušu ielūkoties kāda Helsinku mikrorajona krāsās un līnijās.

Lasīt tālāk

Riski un ieguvumi, paliekot bez darba

Sveiciens jaunajā darba nedēļā! Šī uzruna īpaši saldi droši vien skan to ausīs, kam tagad atvaļinājums 🙂 Bet ja jau esi nonācis līdz šim ierakstam, droši vien tevi interesē “bezdarbnieku” tēma.

Lasīt tālāk

Kāpēc ir vērts apmeklēt LU Akadēmisko centru

LU Dabaszinātņu akadēmiskais centrs no stāvlaukuma puses

Labrīt! Gluži nemanot esam gandrīz pusvasarā iekšā! Latvijā esam izbaudījuši gan smacīgu karstumu, gan veldzējošas lietusgāzes. Iespējams, ka visvairāk vasaru izbauda skolēni un studenti, kam nu jau eksāmenu un sesijas laiks beidzies. Daudzi no viņiem savu nākotni saista ar studijām Latvijas universitātē (LU). Nu jau veselu mācību gadu LU studenti no Bioloģijas fakultātes, Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes, kā arī Ķīmijas fakultātēm mācās jaunajā Akadēmiskā centra Dabaszinātņu mājā Torņakalnā. Arī man privātā kārtā bija tā lieliskā iespēja izstaigāt ēkas telpas un gaiteņus. Par to paldies jāteic mūsu kompānijas gidam, vienam no ēkas būvētāju komandas pārstāvjiem – Imantam Klāvam.

Lasīt tālāk

Kā izgatavot stūra grāmatzīmi?

Laba diena! Izskatās, ka uz kādu laiku vasara Latvijā beigusies. Bet nebēdā, jo ir taču tik daudz foršu lietu vēl bez atpūtas zem klajas debess! Viena no tām – lasīt grāmatas. Šai ierakstā parādīšu, kā izgatavot glītu stūra grāmatzīmi, lai lasīšanu padarītu par vēl patīkamāku nodarbi.

Lasīt tālāk

Ko iegādāties tiešās pirkšanas pulciņā?

What Organic Foods Can You Buy from Organic Farmers

Garšīgo trešdienu receptē pieminēju, ka iepērkos Tiešās pirkšanas pulciņā. Pēcjāņu pirmdienā stāstu, ko tad vispār var iegādāties Tiešās pirkšanas pulciņā, ne tikai no zemniekiem.

Lasīt tālāk

Avokado un vistas gaļas salāti

Sveiciens trešdienā! Esmu nolēmusi šad tad trešdienās dalīties ar receptēm, kuras gatavoju. Kāpēc trešdienas? Jo tās ir dienas, kad plānoju nākamās nedēļas maltītes un izdaru pasūtījumu Tiešās pirkšanas pulciņā. Un mans prāts šai dienā vairāk pieslēdzas ēst gatavošanai tādā stratēģiskākā veidā. Šodien kārta vasarīgiem salātiem, kuri tikpat labi iederēsies gan ikdienas vakariņām, gan arī uz Līgo svētku galda turpmākajās dienās. 

Lasīt tālāk

Trīs iemesli blogot divās valodās

Brīt pirmdienā! Nu ko, Saulgriežu nedēļa ir sākusies! Šis laiks gadā ir īpaši enerģijas bagāts, tieši tāpēc gribu parunāt par šķietami dubulta darba darīšanu – bloga rakstīšanu divās valodās. 

Lasīt tālāk

Kāpēc kustēties ir svarīgi?

Kāpēc kustēties ir svarīgi

Ja lasi šo ierakstu pirmdien pirms darba, droši vien pašlaik atrodies pasīvā pozā. Interesanti, vai esi gājis uz darbu kājām, vai vismaz līdz transportam, vai varbūt iešanu kājām atstāj uz darba dienas nogali? Bet varbūt, tu esi riteņbraucējs? Vai svētdienas gājējs..? Šodien par to, cik liela nozīme manā dzīvē bijusi kustībai un kāpēc kustēties ir svarīgi.

Lasīt tālāk