Trīs lietas, ko varu jums dot

Shop opening

Laba diena rudenī!

Latvijā pēdējā nedēļā no sapņaini romantiskā laikapstākļi iegriezušies skarbi vējainajos. Un gluži kā rit laiks un mainās gadalaiki, arī manā dzīvē notiek lēnas, bet pamatīgas pārmaiņas.

Kā vēsta paruna, kas lēni nāk, tas labi nāk. Beidzot esmu piepildījusi sen loloto ieceri atvērt ASV bāzētajā interneta veikalā Etsy savu veikalu un sākt realizēt savus darinājumus – apsveikumu kartītes! Tātad, visi, kas lasa, esat laipni lūgti ielūkoties šeit, manā LiliumLv veikalā!

Mīlestību pret papīru un dažādu kartīšu veidošanu neesmu minējusi iepriekšējos bloga ierakstos, toties padalīšos ar to tagad 🙂 Tie, kas mani pazīst personīgi, iespējams, šo stāstu jau ir dzirdējuši – pirmās rokām darinātās kartītes uztaisīju kolēģiem Ziemassvētkos pirms pāris gadiem. Man likās – tā būtu riktīgi mīļa dāvana cilvēkiem, kuriem vēlos pateikt, cik īpaši viņi ir. Jāpiebilst, ka nekad neesmu sevi uzskatījusi par īpaši māksliniecisku cilvēku. Zīmēšanā (kā pirmā radošā izpausme) man ir bērnības trauma, un nekur tālāk mākslas pasaulē ilgu laiku sevi necentos meklēt. Līdz ar to arī dažādas citas kreativitātes formas iedrošinājos apgūt samērā vēlu.

Apsveikumu veidošanas process bija laikietilpīgs, bet ļoti patīkams. Mājās lēkāju aiz prieka, kad tapa pirmās kartītes, un man tās no sirds patika, arī Imantam! Tas likās gandrīz neaptverami, ka spēju ko tik skaistu radīt! Ļoti patika arī pati izkārtojumu veidošana – centos nevienu krāsu salikumu un izkārtoju neatkārtot, bet kartīšu bija ap 40 (man bija daudz kolēģu, jā). Lai nu kā, biju arī diezgan apmulsusi un nedroša par iznākumu, un kolēģu reakciju, tāpēc vairumā apsveikumu izvēlējos palikt anonīma.

Pozitīvās sajūtas līdz ar apsveikumu gatavošanu nebeidzās – tās turpinājās, redzot un jūtot siltumu un mīļumu no kolēģiem pret nezināmo labdari. Un bija sajūta, ka tas ir jāturpina.

Cilvēki ir dažādi, piemēram man trūka enerģijas reizē strādāt ofisa darbu un domāt par savas rūpalas veidošanu, līdz ar to atteicos no tās par labu darbam. Iepriekšējā gadu mija darba vietā bija ļoti saspringta un dažādiem pārbaudījumiem pilna. Kartītes sarūpēju tikai pašiem mīļākajiem kolēģiem. Arī šoreiz jutos gandarīta par vizuālo risinājumu un apņēmos turpmāk tuviniekus iepriecināt ar rakstisku apsveikumu svētkos.

Drīz vien darba gaitas biju spiesta pārtraukt un dzīvē radās ļoti daudz vietas kaut kam jaunam. Biju apsolījusi sev atvilkt elpu un izdomāt – tagad vai nekad. Jutu, ka jāsāk kaut kas darīt pašai. Etsy jau 2011.gadā biju atvērusi citu veikalu – man gluži labi patīk arī tamborēt. No dažādu “tambor-iespēju” apzināšanas interneta plašajās ārēs man acis mirdzēja un pirksti paši cakot-cakoja. Bet kaut kā tajā visā pietrūka. Tagad saprotu – pietrūka pieredzes un pārliecības, ka izdosies.

Un tagad pats galvenais – trīs būtiskas lietas, ko varu dot jums katram un ikvienam Lilium.lv Etsy veikaliņā:

1) lakoniska dizaina apsveikuma kartītes –

vienmēr licies, ka izvēloties starp veikala kartītēm, vienmēr ņemu to, kas patīk visvairāk. Bet reti bijuši tie gadījumi, kad liekas – šī kartīte tiešām atbilst manām vēlmēm un jubilāra personībai. Pēdējo principu cenšos ielikt savās kartītēs, tāpēc veikalā tām klāt lieku arī emocionāla rakstura komentārus, lai palīdzētu savu ziņojumu nodot tālāk;

2) rokām darinātas un lolotas –

pašlaik visas kartītes, kas atrodamas manā veikalā, griežu un veidoju ar rokām, šķērēm, zīmuli un trafaretu. Līdzīgi kā vecmāmiņas ieada vilnas zeķēs labās domas, tā es katrā siluetā ielieku pozitīvo enerģiju un sirds siltumu;

3) pozitīvās emocijas saviem no mīļajiem, kam dāvāsiet manis veidotu kartīti un paša rakstītu vēstījumu –

tā vienmēr ir ļoti laba sajūta – starp rēķinu aploksnēm un reklāmu lapām pastkastītē ieraudzīt ar roku rakstītu aploksni un tajā – vēl sirsnīgāku apsveikumu! Tādā laikmetā dzīvojam – kādreiz tik pierastā kontaktēšanās forma mūsdienās kļuvusi īpaša un tik ļoti satuvina! Un, kāpēc lai tā nebūtu, dzīvē visam jābūt līdzsvarā – informācija ap mums pārvietojas gaismas ātrumā, tāpēc jāatrod laiks tuviniekiem un jāspēj balansēt ar ziboņu visapkārt. Protams, apsveikumus “drīkst” arī nesūtīt pa pastu, bet nodot personīgi, tieši jubilāram rokās! Tūlītēja sirsnība garantēta un patīkamas jubilāra atmiņas arī pēc svinīgā notikuma, laiku pa laikam ieraugot dāvinājumu.

Pats galvenais – noteikti kartītēs rakstiet ar roku! Nav svarīgi, tās ir manas, pašu rokām gatavotas vai tipogrāfijā iespiestas kartītes. Tās var būt vienkāršas zīmītes vai lapu lapām garas vēstules. Veltiet šīm rindām laiku – tas ir tā vērts!

Par Daira

Pati sava laika noteicēja, plānotāja un arī šķērdētāja. Iekāpusi citās kurpēs, mācos griezt, zīmēt, līmēt un katru dienu saprotu atkal kaut ko jaunu. Blogā Lilium.lv rakstu par sev un cerams arī jums svarīgām tēmām, dalos ar to, ko redzu sev apkārt. Iegriezies arī manā Etsy veikalā! www.etsy.com/shop/LiliumLv

Pievienot komentāru